FAQ: Často kladené otázky

1 - Posielate micro cvrčky aj poštou?


Áno posielame pokiaľ to dovoľuje aktuálne počasie, nakoľko svojou malou veľkosťou sú náchylné na nízku teplotu a mohli by tak pri prevoze uhynúť. Je však možnosť kedykoľvek aj osobného odberu. Výhodné balenie micro cvrčkov z našej produkcie nájdete kliknutím sem.


2 - Čo znamená balenie Navoľno v kartóne?


Hmyz je zabalený navoľno v kartónovéj krabici s vetracími otvormi. Takéto balenie je potrebné otvárať priamo v chovnom boxe kde budete hmyz prechovávať. Jednoduchý tip: narežte krabicu z bočnej strany podľa potreby a pomaly hmyz vytraste.


3 - Narodili sa mi chameleóny, čo mam teraz robiť?


Vyliahnutý chameleón je schopný okamžitého lovu. Preto je potrebné ho začať čím skôr rozkrmovať. Najlepšou variantou rozkrmovania sú jednoznačne micro cvrčky. Tie si môžte u nás kedykoľvek vyzdvihnúť, takže o Vaše starosti s krmivom sa postaráme my. Naše vlastné 100% bio cvrčky nájdete kliknutím sem.


4 - Čím kŕmiť zakúpený hmyz?


Hmyz ktorý ste od nás prevzali a umiestnili do dostatočne veľkej nádoby, ďalej prikrmujeme suchou stravou ako sú napríklad ovsené vločky, psie granule, a pod. Nezabúdajte aj na príjem vody vo forme ovocia, zeleniny alebo čistej vody.


5 - Ušli mi cvrčky, čo mam robiť?


Užívať si večerné cvrlikanie a veľa zábavy pri odchytávani :)


6 - Dajú sa Vaše cvrčky konzumovať človekom?


Nie! Sú výhradne určené iba ako potrava pre zvieratá v 100% kvalite.


7 - Som začiatočník a nemám skúsenosti s chovom, viete mi poradiť?


Áno určite nás neváhajte kontaktovať ohľadom akýchkoľvek informácií, veľmi radi pomôžeme.


8 - Kupujem prvý krát, čo potrebujem napríklad k baleniu 500ks cvrčkov? Ako dlho mi vydržia?


Výborne rozhodnutie zakúpením balenia 500ks cvrčkov, takto ušetríte kopu času a peňazí keď máte doma terarijné zvieratko. Musíte si len zaobstarať večší fauna box na cvrčky z nejakej Zverimex predajne(fauna box ma už odvetrávanie) alebo stredne veľký plastový box, ktorý zakúpite aj napr. v predajniach Tesco, Jysk, Ikea... No do tohto boxu si budete musieť spraviť vetranie, najlepšie z celej hornej časti vrchnáku s pomocou sieťky. Do boxu vybalíme našich 500 cvrčkov aj s kartónovými preložkami. Ďalej do boxu pridáme trocha suchého krmiva(ovsené vločky,granule) a kúsok zeleniny(šalát,mrkva). Wualaa hurá do kŕmenia! Cvrčky majú jesť a vy ich pomaly môžte skŕmovať. Cvrčky prechovávajte pri izbovej teplote a vyvarujte sa zvýšenej vlhkosti. Naše cvrčky sú 100% kvalitné a vitálne, 500 stredných cvrčkov sa pri izbovej teplote môže dožiť dalších 21-28dní. S cvŕčkami nešetríme a snažíme sa skrmovať podľa potreby a chute nášho miláčika ;)