Múčny červ (Tenebrio molitor) 50ml

0,95 €
Bez DPH
Kód:

Múčne červy (Tenebrio molitor) sú larvy múčneho chrobáka. Sú vítanou zmenou v ponuke každého hmyzieho plaza. Kvôli vysokému obsahu tuku by sa mali skrmovať opatrne.

Balenie: 50ml v PVC krabičke

Množstvo

redeem
Za tento produkt nie sú dostupné žiadne prémiové body.


Tip: Aby ste mohli ponúknuť svojim kŕmeným múčnikom dobre kŕmené jedlo, mali by ste najskôr kŕmiť múčky suchým jedlom (napr. Ovsené vločky alebo pšeničné otruby) a čerstvým ovocím a zeleninou. Odporúčame organické mrkvy a organické jablká. Malo by sa podávať iba toľko vlhkej stravy, koľko sa spotrebuje do jedného dňa, aby sa zabránilo plesniam a zamoreniu (ovocnými) muškami. Aby sa optimalizoval prísun minerálov a živín pre vaše zviera, červy by sa pred kŕmením mali oprášiť vhodným prípravkom.

V skutočnosti nie je červom červ, ale larva. Je to larva chrobáka, ktorá patrí do čeľade čiernych chrobákov (Tenebrionidae). Rovnako ako mnoho iných hmyzov, ako chrobák, ako larva, je to hygienický škodca.

Chrobáky sú v porovnaní s ostatnými chrobákmi pomerne malé a merajú okolo 10 - 17 mm. Sú úplne čierne a majú podlhovasté telo. Na druhej strane sú ihneď po vyliahnutí zafarbené na bielo a po stvrdnutí chitínovej škrupiny sa farba zmení na čiernu. Larvy môžu mať dĺžku 2 až 3 cm a sú sfarbené žlto-hnedé.

Múčne červy tiež dychtivo požívajú všetci hmyzožravci a vtáky. Múčne červy by mali byť nevyhnutne zahrnuté aj do stravy kurčiat, slávikov, bojovníkov, ... Toto vysoko kalorické a výživné jedlo poskytuje vtákom energiu, ktorú potrebujú k letu. Majitelia nedávno ulovených vtákov sa nezaobídu bez múčnych červov. Predtým, ako si vtáky zvyknú na náhradné jedlo, bude základom ich výživy múčny červ. Skladovať ich môžme v suchej a tmavej nádobe. V chlade spomalíte ich vývoj.

Naše múčne červy sú najvyššej kvality, ktorú vaši miláčikovia budú mať kedykoľvek z ochutnávky! Predpokladá sa, že červy Tenebrio molitor vznikli v horských oblastiach Iránu a severnej Indie a počas biblických čias sa sťahovali do Európy. Odvtedy sa do Spojených štátov dostávali v čase revolučnej vojny. Už v roku 1800 sa už skrmovali  ako potrava pre domáce zvieratá, najmä pre vtáky.

chat Komentáre (0)